زمان بارگزاری این صفحه: 9:26 PM UTC

«شهردار رم» نوروز باستانی را به ایرانیان تبریک گفت

صدای گیلان – اینیاتسیو مارینو شهردار شهر رم پایتخت ایتالیا، در پیامی (پیشاپیش) فرارسیدن عید باستانی نوروز را به ایرانیان مقیم این شهر تبریک گفت.

«شهردار رم» نوروز باستانی را به ایرانیان تبریک گفت

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

شهردار رم در پیامی کتبی عید نوروز را مشوقی برای تحکیم صلح، دوستی و ارزش و احترام به همه انسان ها دانست و افزود: امسال نیز مایل هستم عید نوروز را به ایرانیان ساکن شهر رم تبریک بگویم.

به گزارش ایرنا، شهرداری رم از سال 2011 تاکنون همه ساله عید باستانی نوروز را به ایرانیان مقیم ایتالیا تبریک می گوید. مجمع عمومی سازمان ملل نیز روز 21 ماه مارس را به عنوان روز بین المللی نوروز برسمیت شناخته و سازمان یونسکو نیز این عید باستانی را به عنوان میراث فرهنگی و بشری به ثبت رسانده است.

گفتنی است؛ ایرانیان مقیم ایتالیا همه ساله نوروز را جشن می گیرند و تعدادی هر سال با تجمع در مقابل مجسمه فردوسی در این شهر و چیدن سفره هفت سین، روز اول فروردین ماه را به شعرخوانی و تبریک نوروز به یکدیگر می گذرانند.

مطالب بیشتر؛

  • نوروز در کاخ سفید به میزبانی میشل اوباما برگزار شد صدای گیلان - میهمانی نوروزی کاخ سفید به میزبانی میشل اوباما و با حضور گروهی از صاحبان کسب و کار، مدیران مدارس، مسئولان و هنرمندان ايراني مقيم اين كشور برگزار شد.
  • خاتمی: مروجان خشونت طرد شوند امروز متاسفانه به‌دلیل بزرگ‌شدن ارقام فسادها به نظر می‌رسد فساد و سوءاستفاده باید بیش از هزارمیلیارد باشد تا در جامعه حساسیت ایجاد شود.
  • خودداری ورزشکار گیلانی در مبارزه با ورزشکار صهیونیستی صدای گیلان - عارف آقایی تکواندو کار برجسته گیلان با خودداری از مبارزه مقابل ورزشکار رژیم صهیونیستی برای همیشه طلایی باقی ماند
  • حراست حق دخالت در امور شخصی دانشجویان را ندارد رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه تنگ نظران مخالف توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد، سربازان گمنام آمریکا هستند گفت: مخالفت با توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد باعث خروج دانشجویان از کشور و تقویت دانشگاه‌های درجه دو و سه کشورهای منطقه […]
  • دلایل تشکیل القاعده شاخه شبه جزیره هند صدای گیلان، به نظر می رسد با حضور پر سرو صدای "داعش" و البته رییس مرموز آن البغدادی ، در چند سال اخیر باعث به حاشیه رانده شدن القاعده شده باشد. داعش که از عملکرد خونبار ان در سوریه و بغداد همگان خبر دارند ، طبق گزارشها حالا بزرگترین و سرمایه دارترین گروه تروریستی در جهان است. حال شاید […]

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه