زمان بارگزاری این صفحه: 6:07 PM UTC

غرق شدن دو جوان اردبیلی در ساحل آستارا

رییس هیات نجات غریق آستارا از غرق شدن دو جوان اردبیلی در نوار ساحلی این شهرستان خبر داد.

غرق شدن مسافرشیرازی درآستارا

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

حسین انزابی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این دو جوان ۲۲ و ۲۶ ساله بدون توجه به علایم شنا ممنوع در خارج از محدوده طرح سالمسازی، اقدام به شنا می کردند که به علت نا آشنایی به فنون شنا غرق شدند.

 

وی افزود: جسد این دو جوان به ترتیب یک روز و دو روز پس از غرق شدن، توسط نیروهای نجات غریق کشف شد.

 

وی با بیان اینکه آمار افراد غرق شده در تابستان امسال آستارا به چهار نفر رسید، ادامه داد: از شهروندان و مسافران خواستاریم به علایم و هشدارهای مربوط به شنا ممنوع توجه کنند و از شنا کردن در خارج از محدوده طرح های سالمسازی خودداری کنند.

 

انزابی در ادامه از بازگشایی طرح سالمسازی صدف خبر داد و بیان کرد: ۳۲ ناجی غریق در سه طرح سالمسازی و در مجموع ۵۳ ناجی غریق ، سرناجی و ناظر در ۱۴ منطقه خطرآفرین در نوار ساحلی آستارا مستقر هستند.

 

به گفته انزابی؛ ناجیان غریق از ابتدای خرداد تا پایان تیرماه امسال، ۸۰ نفر را از خطر غرق شدن در آب های ساحلی منطقه نجات داده اند.

 

شهرستان ۸۶ هزار نفری آستارا در ۲۰۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و دارای ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی و سه طرح سالمسازی دریاست.

 

مطالب بیشتر؛

  • «تقدیر رهبری از ظریف در سال ۶۹» صدای گیلان - رهبر معظم انقلاب در سال 1369 و بعد از تثبیت حقوق حقه ملت ایران در مجامع بین المللی با صدور پیامی خطاب به دکتر ولایتی - وزیر خارجه وقت- مراتب قدر شناسی خود را نسبت به ایشان و همکارانشان از جمله دکتر محمّد جواد ظریف - سفیر وقت جمهوری اسلامی در سازمان ملل- ابلاغ […]
  • حفظ حقوق هسته‌ای، رفع تحریم‌ها و تعامل سازنده با جهان مبنای مذاکرات بوده و هست رییس جمهوری در یک گفت و گوی تلویزیونی با مردم تصریح کرد؛ غنی سازی و فناوری هسته ای ایران صرفا برای توسعه کشور است و این غنی سازی و فناوری علیه هیچ کشوری در منطقه و جهان نخواهد […]
  • عملیات ضد هوویی از نوع داعشی! صدای گیلان - پليس عراق يك داماد را در شب ازدواج دومش، با گزارش زن اول و به اتهام همكاري با داعش دستگير كرد.
  • دستگيری سارق اينترنتی در رشت صدای گیلان - رئيس پليس فتا فرماندهی انتظامی استان گيلان از شناسايی و دستگيری سارق اينترنتی در رشت خبر داد.
  • DNAشگفت انگیز! صدای گیلان - جدیدترین تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهند که هر گرم DNA می‌تواند تا ۴۵۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ بایت داده را در خود ذخیره کند.


عناوین ویژه