زمان بارگزاری این صفحه: 9:55 PM UTC

هواشناسی گیلان؛ احتمال آبگرفتگی معابر عمومی

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش نسبی دما و بارش باران در استان طی دو روز پیش رو و نیز احتمال آبگرفتگی معابر عمومی بویژه در مناطق مرکزی و شرقی گیلان خبر داد.

هواشناسی گیلان

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مازیار غلامی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: بررسی نقشه های پیش یابی، نشاندهنده تقویت هوای نسبتاً خنک و باران زا از عصر امروز و استقرار آن تا پایان روز یکشنبه می باشد.

 

وی ادامه داد: بر این اساس؛ شرایط برای رشد ابر، وزش باد، کاهش نسبی دما و در بعضی نقاط رگبار باران و رعد و برق مهیاست.

 

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان افزود: با توجه به ماهیت بارش های رگباری، در بعصی نقاط آبگرفتگی معابر عمومی بویژه نواحی مرکزی و شرقی استان دور از انتظار نیست بنابراین، به مسافران توصیه می شود از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

 

وی همچنین به کشاورزانی که درو برنج را انجام داده اند، توصیه کرد تا قبل از عصر امروز نسبت به جمع آوری محصول خود اقدام کنند.

 

غلامی وضعیت دریا طی این مدت را نیز مواج و برای شنا، نامناسب عنوان کرد.

 

وی گفت: از روز دوشنبه، روند افزایش نسبی دما و کاهش ابر پیش بینی می شود که وضعیت مناسبی برای درو برنج و فعالیت های کشاورزی می باشد.

 

وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را مربوط به شهرهای کیاشهر و رودسر با ۳۳ درجه سلسیوس و کمینه دما را مربوط به ماسوله با ۱۴ درجه سلسیوس عنوان کرد.

 

غلامی همچنین بیشینه و کمینه دمای شهر رشت در شبانه روز گذشته را به ترتیب ۳۲ و ۲۳ درجه سلسیوس ذکر کرد.

 

 

مطالب بیشتر؛

  • آماده‌سازي انتخاباتي در افطاري‌هاي سياسي صدای گیلان: انتخابات همیشه در مملکت ما امر مهمی بوده است و به نوعی به جد مردم ایران را سیاسی ترین مردم جهان می دانند . که البته با نگاهی به امار مشارکت رای دهندگان در کشورهای مختلف شاید پر بیراه هم نباشد. و به نوعی در زمانهای انتخابات شور و شعور ومباحث داخی که در محافل عمومی و خصوصی صورت […]
  • دستگیری سارق قطعات خودرو در رودسر رودسر - صدای گیلان؛ ماموران انتظامی شهرستان رودسر سارق قطعات خودرو را با ۴ فقره سرقت شناسایی و دستگیر کردند.
  • انتصاب معاون آموزشی و دانشجویی دانشکده علوم کشاورزی گیلان به گزارش صدای گیلان به نقل از روابط عمومی دانشگاه گیلان: بنا به پیشنهاد رئیس دانشکده علوم کشاورزی و طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه گیلان،دکتر محمود شعبانپور دانشیار گروه خاک شناسی به سمت معاون آموزشی و دانشجویی دانشکده علوم کشاورزی منصوب شد. پیش از این دکتر محمد روستایی علی مهر این مسئولیت […]
  • اجاره بهای مغازه های بازارچه ساحلی آستارا مدیریت می شود رییس اتاق اصناف آستارا گفت : در راستای اجرای سیاست های مربوط به تنظیم بازار ، اجاره بهای مغازه های بازارچه ساحلی آستارا به صورت جدی مدیریت می شود.
  • اختتامیه مسابقات کشتی گیله مردی در انزلی در مسابقات کشتی گیله مردی ساحلی منطقه آزاد انزلی ۲۶ ورزشکار در دو رده سبک وزن و سنگین وزن با یکدیگر به رقابت پرداختند.


عناوین ویژه