زمان بارگزاری این صفحه: 5:07 AM UTC

پاکسازی کبد چرب با این دو خوراکی معجزه گر

روغن زیتون دارای اثرات آنتی اکسیدانی است و توانایی تنظیم کار سلول کبد برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن را دارد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وظیفه اصلی کبد از بین بردن مواد سمی موجود در خون, و همچنین سوخت و ساز و هضم غذا را بهبود می دهد.محصولات غذایی که سرشار از غذاهای چرب، شکر تصفیه شده، افزودنی های مواد غذایی و استفاده بیش از حد از الکل به کبد بسیار آسیب می رسانند و بخاطر همین کبد نمیتواند کار خود را بخوبی انجام دهد.بسیاری از داروهای مختلف نیز باعث بالا رفتن سم در بدن می شود حالا می توانید کبد خود را با یک قاشق غذاخوری آب لیمو، روغن زیتون پاک کنید.

 

روغن زیتون:
از تجمع چربی در کبد و افزایش تری گلیسیرید (TG) که منجر به کبد چرب می شود جلوگیری میکند.حدود ۹۰ میلیون آمریکایی مبتلا به کبد چرب هستند و این یک عامل خطر عمده برای دیابت، حملات قلبی و حتی سرطان است.پژوهشگران اخیرا به این نتیجه رسیده اند که روغن زیتون مانع تجمع تری گلیسیرید در کبد می شود.تحقیق دیگر خواص مفید روغن زیتون در مبارزه با آسیب های مزمن کبدی اثبات شده است. دلیلش این است که روغن زیتون دارای اثرات آنتی اکسیدانی است و توانایی تنظیم کار سلول کبد برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن را دارد.
آب لیمو:
آب لیمو نه تنها به سم زدایی کبد، کمک میکند بلکه ازسایر اندام های بدن هم مراقبت میکند تا آسیب نبیند.
تحقیقات جدید توسط دانشمندان هندی نشان داد که هسپریدین (بیوفلاونوئید موجود در لیمو ) برای محافظت از کبد خوبست یعنی از ورود مواد سمی به کبد جلوگیری میکند.
چگونه آبلیمو ور وغن زیتون را مخلوط کنیم؟

مخلوط یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری آب لیمو با معده خالی قبل از صبحانه توصیه می شود.

 

سم زدایی کبد بسیار مهم است اما باید الکل راکنار بگذارید و سعی کنید مواد غذایی طبیعی و تازه استفاده کنید . همچنین از داروهای غیر ضروری اجتناب کنند.

منبع:دکتر سلام

مطالب بیشتر؛

  • لزوم رفع معضل دیر آشنایی زباله درگیلان غلامعلی جعفرزاده ؛معضل زباله یک پدیده دیر آشنا در گیلان است و لطمات و آسیب های جدی بر پیکره محیط زیست استان به ویژه جنگل های هیرکانی وارد کرده است./زباله های قابل بازیافت باید بازیافت و بخشی که قابلیت بازیافت ندارد باید دفن بهداشتی […]
  • امداد هوایی اورژانس در آستارا راه اندازی می شود آستارا- صدای گیلان؛ در پی سفر وزیر بهداشت و درمان به شهرستان آستارا و بازدید از امکانات درمانی این شهرستان، مقرر شد امداد هوایی اورژانس در آستارا راه اندازی شود.
  • گیلان جامه سفید بر تن کرد صدای گیلان - در تمام شهرستانهای گیلان بارش برف گزارش شده است و بر خلاف دفعات قبلی در سال جاری که بیشتر مناطق کوهستانی سفید پوش می شد، اینبار دیگر استان سرسبز گیلان سر تا پا جامه سفید بر تن […]
  • تصویب مجوز احداث شهرک صنعتی خصوصی طهمورث لاهوتی اشکوری گفت؛ شهرک های صنعتی خصوصی نیز از مزایای شهرک های صنعتی دولتی بهره مند می شوند اما امور نحوه واگذاری زمین در آنها بر عهده بخش خصوصی است .
  • امداد رسانی به 4هزارو 654 بیمار و مصدوم توسط اورژانس گیلان در طرح نوروزی مدیر مرکز حوادث وفوریتهای پزشکی گیلان ازافزایش 10% تعداد ماموریتهای اورژانس در طرح امداد نوروزی امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه