زمان بارگزاری این صفحه: 12:50 PM UTC

10 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فرودگاه سردار جنگل رشت

رضوانی؛ سه سال گذشته 40 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های فرودگاه سردار جنگل هزینه شد و امسال نیز 10 میلیارد تومان اعتبار صرف توسعه زیرساخت ها خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان ، مدیر کل فرودگاه  گیلان در نشست خبری که به مناسبت هفته حمل و نقل برگزار شده بود ، کمبود ناوگان هوایی به دنبال افزایش تقاضای مسافران را ناشی از عدم استقبال شرکت‌های هواپیمایی دانست.

 فتاح رضوانی در ادامه وضعیت الحاق فرودگاه گیلان به منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و یادآور شد: لایحه الحاق فرودگاه به منطقه آزاد انزلی در هیئت وزیران مناطق آزاد مصوب و تصمیم گرفته شد تا این فرودگاه جزو نفوذ منطقه آزاد قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای هر قانون باید اداره کل تطبیق قوانین مجلس صحه بگذارد، گفت: زمانی که لایحه مذکور به این اداره کل ارجاع شد به دلیل عدم تطابق نام منطقه آزاد انزلی و فرودگاه رشت لایحه الحاق ابطال شد.

مدیر کل فرودگاه گیلان متذکر شد: بار دیگر تصمیم گرفته شد تا لایحه مذکور به صحن علنی مجلس ارائه شود و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس اجرایی خواهد شد.

وی فرودگاه سردار جنگل رشت را جزو 52 فرودگاه زیان‌ده کشور عنوان کرد و یادآور شد: فرودگاه سردار جنگل رشت باید دغدغه مسئولان قرار گیرد و نسبت به آن توجه کنند.

رضوانی با بیان اینکه اهمیت حمل و نقل هوایی بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: فرودگاه سردار جنگل رشت امروز یکی از مجهزترین فرودگاه‌های کشور در بعد تجهیزات خدمات‌دهی به مسافران است.

این مسول اظهار داشت: این فرودگاه سال 48 در زمینی به مساحت 220 هکتار ساخته شده و از نظر امکانات و تجهیزات جزء استان های برتر کشور است.

فتاح رضوانی با اشاره به اینکه از مجموع 54 فرودگاه کشور 52 فرودگاه زیان ده هستند، ادامه داد: نسبت هزینه به درآمد فرودگاه سردار جنگل زیان ده رشت هم اکنون یک به هفت است.

وی عدم استقبال شرکت های هواپیمایی را عامل اصلی کمبود سورتی های پرواز در زمان اوج مسافرت ها عنوان کرد و گفت: سه سال گذشته 40 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های فرودگاه سردار جنگل هزینه شد و امسال نیز 10 میلیارد تومان اعتبار صرف توسعه زیرساخت ها خواهد شد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه