زمان بارگزاری این صفحه: 4:15 AM UTC

5توصیه انیشتین برای تبدیل شدن به فردی موفق و نابغه

انیشتین مداومت، کنجکاوی، کاردانی و کارشناسی، یادگیری اصول و شیرفهم کردن را به عنوان کلید های کسب موفقیت و تبدیل فرد به نابغه یاد کرده است.

انیشتین

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

آلبرت انشتین نابغه قرن بیستم دنیا برای موفقیت افراد و تبدیل شدن به یک نابغه نصایحی از خود به جا گذاشته که نه تنها در قرن گذشته بلکه برای مردم قرن بیست و یکم و احتمالا قرن های آینده هم کاربرد دارد.

 

آلبرت انشتین دانشمند برجسته فیزیک جهان 5 توصیه برای تبدیل شدن به فردی موفق و نابغه ارائه کرده و از مداومت ، کنجکاوی ، کاردانی و کارشناسی ، یادگیری اصول و شیرفهم کردن به عنوان کلید های کسب موفقیت و تبدیل فرد به نابغه یاد کرده است.

1 – مداومت : نَه تنها افراد باهوش برای کسب موفقیت در امور مختلف زندگی باید به اصل مداومت پایبند باشند بلکه افراد عادی نیز با رعایت این اصل می توانند به افرادی موفق و نابغه تبدیل شوند.

 

2 – کنجکاوی : کنجکاوی یکی از نصیحت های مهم انشتین برای دستیابی فرد به موفقیت است و این دانشمند یک بار گفت که هیچ استعداد خاصی بجز حس کنجکاوی دائم ندارد و با کنجکاوی توانست اطلاعات زیادی به دست بیاورد.

 

3 – کاردانی و کارشناسی : کاردانی و کارشناسی نتیجه طبیعی دانش و آگاهی است. انشتین می گوید ” یادگرفتن مطالب جدید و دستیابی به ناشناخته ها تو را در آینده نزدیک به کاردان و کارشناس رشته خودت تبدیل می کند”

 

4 – یادگیری اصول پیش از هر چیز : انیشتن توصیه می کند که اگر خواهان موفقیت در هر کاری هستی ، باید ابتدا اصول آن کار را یاد بگیری.

 

5 – شیرفهم کردن : انشتین می گوید که اگر بتوانی طرح و اندیشه خود را به کودکی 5 ساله بفهمانی ، فرد موفقی هستی در غیر اینصورت خودت نیز طرح و اندیشه ات را نفهمیده ای./العالم

مطالب بیشتر؛

  • چشم انداز بامدادی ایران و جهان/شنبه8شهریور - رییس جمهور فرانسه از احتمال دعوت ایران به کنفرانس مقابله با داعش خبر داد. - محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطین از موافقت نتانیاهو با تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای 1967 خبر داد. - وزیر خارجه کشورمان در مسکو ابراز امید واری کرد که گروه 5+1 با ایران به نتایج ملموسی در […]
  • جدال بین بچه پولدارها و بچه بی پول های تهران در اینستاگرام راه اندازی یک صفحه در فضای مجازی با نام بچه پولدارهای تهران در مدت کوتاهی مورد توجه زیادی قرار گرفت.حتی برخی رسانه های خارجی نیز به آن توجه نشان دادنند مثل بی بی سی ، الما نیتور،تایمز.و این صفحه در مدت کوتاهی دنبال کنندگان زیادی داشته […]
  • پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، ضعف در شهرستان‌ها است اصلاح طلبان باید از هم اکنون فعالیت جدی و تشکیلاتی خود را از سر بگیرند. در شهرستان‌ها این مسئله از اولویت بسیاری برخوردار است. اگر اصلاح طلبان بایک لیست مشترک وارد انتخابات شوند، می‌توانند صندوق‌های مجلس را فتح کنند هر چند که اصول گرایان هم اجماع کرده […]
  • سعيدآگشته شهردار لاهيجان شد. از سوي شوراي اسلامي شهر لاهيجان، مهندس سعيد آگشته با ۷ رأي به عنوان شهردار جديد لاهيجان انتخاب شد.
  • دختران ایرانی، دربه‌در به دنبال شوهر خارجی! گویا دختران ایرانی میل زیادی به ازدواج با اتباع غیر ایرانی پیدا کرده‌اند و مرد زندگی آینده خود را از میان مردان غیر ایرانی انتخاب می‌کنند./بخش زیادی از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به حوزه مردان افغان بر […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه