زمان بارگزاری این صفحه: 7:18 PM UTC

57 پایگاه اورژانس گیلان در آماده باش کامل هستند

دکترمحمدی،رییس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی گیلان از آماده باش کامل 57 پایگاه اورژانس، 74 آمبولانس،1دستگاه اتوبوس آمبولانس در طرح امداد زمستانی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، رییس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی گیلان از خدمت رسانی به 49 هزار و 944 نفر از هموطنان عزیزمان از ابتدای سال تا پایان آذر ماه امسال خبر داد .

دکتر جمشید محمدی،رییس اورژانس گیلان طی گفتگویی اظهار کرد:مرکز اورژانس گیلان با 24 پایگاه شهری و33 پایگاه جاده ای در 9 ماه اول سال 93 به 49 هزار و 944 مصدوم و بیمار خدمات پیش بیمارستانی ارائه نمود ه است.

وی همچنین با اشاره به اینکه اورژانس 115 دراین مدت به 14 هزارو 198 مصدوم تصادفی ،خدمات پیش بیمارستانی ارائه کرده است، تعداد بیمار غیر تصادفی را که این خدمات را دریافت کردند را نیز 35 هزارو 746 نفر ذکر کرد.

رییس مرکز فوریتهای پزشکی در ادامه اظهار کرد:تعداد 28 هزارو 41 نفر پس از دریافت خدمات فوریتهای پزشکی در بیمارستان بستری و تعداد 21 هزار و 903 نفر نیز درمان در محل شدند.

دکترمحمدی در ادامه از آماده باش کامل 57 پایگاه اورژانس، 74 آمبولانس،1دستگاه اتوبوس آمبولانس در طرح امداد زمستانی خبر داد.

وی افزود:با فرا رسیدن فصل زمستان و افزایش حوادث جاده ای در گردنه های اصلی، پرتردد،حادثه خیز و برف گیر کشور طرح امداد زمستانی به صورت طرحی کشوری و مشترک بین ارگان های دخیل در امر امدادرسانی انجام می شود.

رییس مرکز فوریتهای پزشکی، ارگانهای دخیل را از جمله؛ پلیس راه، آتش نشانی، راهداری، هلال احمر و … ذکر کرد ویادآور شد:این طر ح سالانه از تاریخ 19 آذر لغایت 25 اسفند انجام می شود.

وی اورژانس گیلان را دارای 57 پایگاه و 74 دستگاه آمبولانس و 1 اتوبوس آمبولانس ذکر کرد و افزود:این مرکز به صورت 24 ساعته و تمام وقت در کل استان ارائه خدمات فوریتهای پزشکی به هم استانی ها و مسافرین عزیز می باشد.

دکتر محمدی در پایان یادآورشد:هموطنان عزیز می توانند با شماره گیری 115 ،اورژانس گیلان را از وقوع حادثه مطلع سازید. شماره 115 رایگان بوده و با تلفن ثابت و همراه قابل شماره گیری می باشد .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه