زمان بارگزاری این صفحه: 6:54 AM UTC

60 درصد صنایع گیلان تعطیل یا نیمه تعطیل است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در حال حاضر سه حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری از نقاط قوت گیلان محسوب می شوند و در صورت توجه کافی دولت به این بخش ها شاهد رونق این استان خواهیم بود.

به گزارش صدای گیلان ، غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی در گفت و گو با خانه ملت گفت: اکنون 60 درصد صنایع گیلان در مرحله تعطیل یا نیمه تعطیل به سر می برد و این مهم باعث کندی چرخ اقتصادی استان می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عدم توانایی در بازپرداخت اقساط، سوء مدیریت در ارزش ملی پول، افزایش نرخ دلار و خلا سرمایه در گردش از مهم ترین عوامل تعطیلی این صنایع است.

وی افزود: خلا سرمایه در گردش مهمترین و تاثیرگذارترین عاملی است که با ایجاد آن میتوان از تعطیلی 50 درصدی صنایع گیلان جلوگیری بعمل آورد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشاورزی استان گیلان که با وجود عدم حمایت های دولت های مختلف همچنان پربار است چنانچه روند کشاورزی اصلاح گردد، شاهد رونق بیشتری خواهیم بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر کشاورزی به صورت کلی مقرون به صرفه و اقتصادی نیست و خرید تضمینی محصولات کشاورزی به درستی صورت نمی گیرد.

وی افزود: خرید تضمینی دو محصول چای و برنج در گیلان صورت می گیرد اما وجوه این خرید به موقع پرداخت نمی شوند و این مهم موجب نارضایتی کشاورزان گیلانی می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم شورای اسلامی تشریح کرد: بالا بودن ارزش ملکی زمین و پایین بودن ارزش کشاورزی در گیلان منجر به تمایل کشاورزان به فروش املاکشان باشند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این مساله یکی از علل کاهش رونق کشاورزی گیلان است و قطعا کشاورز با در نظر گرفتن سود تبدیل زمین کشاورزی خود به ویلا، فروش ملک را ترجیح می دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این در حالی است که اگر توجه بیشتری به کشاورزی شود، اشتغال زایی صورت گرفته و نرخ بیکاری حداقل 10 درصد کاهش می یابد.

وی در خصوص گردشگری افزود: گردشگران به علت نامناسب بودن زیرساخت ها، خلا اقامتگاه ها، هتل، مسیر عبور و مرور و حتی خلا سرویس های بهداشتی بین راهی از گیلان صرفا عبور می کنند و در این استان متمرکز نمی شوند.

جعفرزاده ایمن آبادی بیان کرد: عدم تمرکز گردشگران در گیلان موجب افزایش نرخ بیکاری شده که لطمه بزرگی به استان وارد می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: شایان توجه است که مدیران استان به ویژه مدیران ارشد، بسیار پرتلاش بوده اما به علت حجم بالای کار و انبار شدن کارهای گذشته، هنوز موفق به کسب رضایت کامل مردم نشده اند.

مطالب بیشتر؛

  • نمایندگان استان گیلان در مجلس نهم اسامی 13 نماینده استان گیلان در 11 حوزه انتخابیه که عهده دار وکالت مردم در خانه ملت شدند،مشخص شده است.
  • اصلاح طلبي و اعتدال گرايي خط اصيل امام است اصلاح‌طلبی و اعتدال گرایی در واقع میراث جاودان و خط اصیل امام خمینی (ره) است که از طریق قرائت اصیل ایشان، حفظ ارزش‌های دینی، ملی و دفاع از وجوه اسلامیت و جمهوریت نظام کاملاً هماهنگ بوده و در این قرائت هیچ اقدام و حاکمیتی بنام دین، در غیاب خواست و انتخاب مردم متصور […]
  • دستگیری دزدان دریایی مشروبات قاچاق در جنوب کشور صدای گیلان - فرمانده انتظامی هرمزگان اعلام کرد: ماموران فرماندهی انتظامی استان اعضای یک باند خلافکار که محموله های مشروب قاچاقچیان را به سرقت می بردند، دستگیر کرد.
  • تداوم بارش برف و باران در 12 استان کشور صدای گیلان - رییس پلیس راه راهور ناجا از تداوم بارش برف و باران در 12 استان کشور خبر داد.
  • مک کین:پیروز نهایی داعش است نه آمریکا جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت آریزونا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری که در انتخابات 2008 در مقابل باراک اوباما شکست خورد، لحن انتقادهای خود را از اوباما درخصوص نحوه مقابله با داعش شدیدتر […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه