زمان بارگزاری این صفحه: 3:21 PM UTC

60 درصد مجرمان سایبری گیلان یقه سفیدها هستند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: 60 درصد مجرمان سایبری گیلان دارای تحصیلات عالیه بوده و به اصطلاح یقه سفیدها هستند.

به گزارش صدای گیلان؛  سرهنگ ایرج محمدخانی با تشریح عملکرد پلیس فتا در 8 ماهه سال 93 افزود: برداشت اینترنتی غیرمجاز از حسابهای بانکی با 49 درصد، سایر جرایم 16 درصد، هتک حیثیت و نشر اکاذیب 14 درصد، مزاحمت اینترنتی 10 درصد، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه 7 درصد و جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی 4 درصد مهمترین جرایم سایبری استان در هشت ماهه امسال بوده است.

به گزارش ایسنا ، وی اظهار کرد: 92 درصد جرایم سایبری گیلان در 8 ماهه سال 93، کشف و 60 درصد مجرمان سایبری در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه، شناسایی و تحویل دستگاه قضایی شده‌اند.

محمدخانی بیان کرد: 66 درصد برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی با سوء استفاده از اعتماد صاحب کارت عابربانک، 30 درصد از طریق ارسال پیامک و 4 درصد از طریق سایر شگردها وقوع پیوسته است.

وی یادآور شد: مجرمان فضای سایبری همیشه به دنبال فرصتی هستند تا با سوء استفاده از غفلت و اعتماد کاربران فضای مجازی، مقاصد شوم و پلیدشان را محقق کنند، از اینرو به هموطنان توصیه می‌شود با هوشیاری، ارتقای سطح دانش و آگاهی‌های اجتماعی و جدی گرفتن نکات ایمنی از بروز جرایم سایبری پیشگیری کنند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه