زمان بارگزاری این صفحه: 11:26 PM UTC

80 درصد طلاق‌ها در میان جوانان زیر 30 سال است

مهم ترین مسئله ما تشکیل خانواده در کنار سه عنصر آگاهانه، آسان و پایدار است.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به آمار بالای طلاق در کشور گفت: 80 درصد طلاق ها در میان جوانان زیر 30 سال صورت می گیرد.

به گزارش صدای گیلان؛ دکتر محمود گلزاری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار سرویس وزارت جوانان خبرگزاری برنا با بیان این مطلب افزود: خانواده و ازدواج بحث محوری نه تنها نظام جمهوری اسلامی بلکه همه نظام های توحیدی است و مهم ترین رویکرد ما پابه پای دین خانواده است به همین دلیل تمام حساسیت ما در هفته ازدواج این است که این مسائل را به دولت، حوزه و رسانه ها بگوییم تا آنها به جامعه انتقال دهند.

وی با بیان اینکه اگر خانواده درست تشکیل شود همه ابعاد دیگر اجتماعی چون مشارکت های اقتصادی، هنری سیاسی ما در مسیر درست قرار می گیرد اظهار کرد: خانواده موضوع کوچکی در کنار موضوعات دیگر نیست باید خانواده را جدی بگیریم. مهم ترین مسئله ما تشکیل خانواده در کنار سه عنصر آگاهانه آسان و پایدار است که رهبری فرمودند. ازدواج آسان تنها در کنار ازدواج آگاهانه و پایدار تداوم دارد.

گلزاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته پیش از ازدواج تصریح کرد: بحث هایی که قبل از ازدواج داریم در دو بخش فرهنگی-آموزشی و اقتصادی تقسیم می شود دولت باید برای اشتغال جدی بیندیشد و برنامه ریزی کند. هزینه های ازدواج را تلاش می کنیم از مردم کمک بگیریم و تسهیلات ازدواج با خیرین پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه توجه به مسائل بعد از ازدواج هم اهمیت دارد ادامه داد: اینکه 30 درصد ازدواج ها در کلان شهرها قبل از 5 سال به طلاق منجر می شود و این آمار که 15 تا 20 درصد طلاق ها در سال اول ازدواج رخ می دهد آمار نگران کننده ای ست. بخشی از این مشکل به قبل از ازدواج مربوط است چرا که فردی که طلاق می گیرد یا خوب انتخاب نکرده یا یاد نگرفته است که چگونه زندگی خود را حفظ کنند و یا مشکل اقتصادی دارند که این مسئله نیازمند برنامه ریزی در آموزش های قبل از ازدواج است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان آموزش های قبل از ازدواج را مهم دانست و بیان کرد: ما حتی برای بعد از طلاق هم برنامه ریزی داریم اما وقتی20 درصد کل جوانان کشور ما جدا می شوند و 80 درصد جوانان جدا شده زیر 30 سال هستند این امار واقعا نگران کننده است این عدد را کنار هم بگذارید نشان دهنده صدها هزار آدم آسیب دیده است. طلاق یک سونامی و زلزله است برای حل این مسائل باید برنامه ریزی کنیم.

مطالب بیشتر؛

  • هواشناسی؛ کاهش محسوس دمای هوای گیلان پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛ دمای هوای گیلان از امشب۵تا۱۰درجه کاهش می یابد.   هواشناسی گیلان اعلام کرد: با نفوذ تدریجی سامانه هوای خنک وبارش زا به کرانه های جنوبی دریای خزر ازامشب هوای گیلان بارانی و خنک می شود.   وزش باد با سرعت […]
  • 4کشته و يک مجروح در حوادث رانندگی جاده های گيلان صدای گیلان - حوادث رانندگی ديروز و ديشب جاده های گيلان 4 کشته ويک مجروح بر جا گذاشت.
  • اقدام جالب رییس شورای شهرستان رشت صدای گیلان؛ اسم استعاری شهر رشت ، شهر باران است .ولی گاهی وقتی به سیما و منظر شهر نگاه می کنیم به شکل سرسام آوری پر شده است از بنر های تبلیغاتی و تبریک و امثالهم.که البته مطلب جالبی هم  در سایت "گیلانیان با همین مضمون نوشته شده بود که ؛ شهر باران است یا بنر باران". هر چند شاید بخشی از […]
  • دستگیری سارق حرفه ای احشام در ماسال فرمانده نیروی انتظامی ماسال از دستگیری سارق فراری احشام با هفت فقره سابقه کیفری در این شهرستان خبر داد.
  • جزییات مرگ دختر مهابادی از زبان منبع ایرنا یک منبع آگاه در آذربایجان غربی جزییات و علت مرگ دختر ۲۶ ساله مهابادی را اعلام کرد.


عناوین ویژه