زمان بارگزاری این صفحه: 12:37 PM UTC

85 درصد گوشي هاي همراه در كشور، قاچاق است

صدای گیلان – مديركل مبارزه با قاچاق كالا و ارز سازمان تعزيرات حكومتي كشور در جمع خبرنگاران سمناني گفت: بيش از 85 درصد گوشي هاي تلفن همراه موجود در كشور قاچاق است.

به گزارش صدای گیلان ، “سيد عبدالمجيد اجتهادي” اين مطلب را در حاشيه كارگاه توجيهي آموزشي مبارزه با قاچاق كالا و ارز ويژه مسئولان و كاركنان دستگاه هاي اجرائي استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران رسانه هاي گروهي اعلام كرد.

اجتهادي افزود: به دليل اين كه در داخل كشور، توليد تلفن همراه در حد سرهم كردن اين كالا است خريداران رغبتي به تهيه آن ندارند.

وي اظهارداشت: مسئله گوشي تلفن همراه مانند پوشاك خارجي است و سياست هاي غيرمتعارف و نادرست تعرفه اي به قاچاق آن دامن مي زند.

به گفته اجتهادي، به نظر مي رسد آمار گوشي تلفن همراه قاچاق موجود در كشور بيش از اين رقم باشد.

وي، تعداد پرونده هاي ورودي به شعبه هاي رسيدگي سازمان تعزيرات حكومتي در كشور را در سال جاري نزديك به 50 هزار فقره عنوان و خاطرنشان كرد: اين موارد بيشتر مربوط به قاچاق كالا و به ترتيب مرتبط با پوشاك، لوازم الكترونيكي و لوازم آرايشي است.

اجتهادي همچنين طي سخناني در جمع شركت كنندگان در كارگاه، ورود كالاي قاچاق به كشور را مانع تحقق اقتصاد مقاومتي مورد تاكيد مقام معظم رهبري دانست.

وي تصريح كرد: اقتصاد مقاومتي متكي بر توليد داخلي است و قاچاق كالا اصلي ترين ضربه را به توليد داخلي مي زند.

اجتهادي با اشاره به تكليف قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز براي همكاري 36 دستگاه اجرايي، گفت: تاكنون اين كارگاه در چهار استان براي رفع ابهام چگونگي اجراء اين قانون برگزار شده است.

لازم يه يادآوري است قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز با تاكيد بر مسئوليت و تمركز فعاليت ها مقابله اي با قاچاق با محوريت تعزيرات حكومتي كشور، دي ماه سال قبل از سوي مجلس شوراي اسلامي تصويب و از اسفند ماه سال گذشته لازم الاجراء شد./پلیس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه