زمان بارگزاری این صفحه: 3:29 AM UTC

9 استان کشور در وضعیت بارش برف و باران

صدای گیلان – با توجه به وضعیت بارش برف و باران در 9 استان کشور و البته استان گیلان، پلیس راهنمایی و رانندگی از رانندگان وسایل نقلیه درخواست کرده است تا با رعایت ضوابط راهنمایی و حفظ سرعت مطمئنه از بروز حوادث و سوانح ناخواسته جلوگیری کنند.

به گزارش صدای گیلان به نقل از پايگاه خبري پليس، برابر آخرين اخبار دريافتي در استانهاي مازندران، گلستان، گيلان، لرستان ( اکثر محورها)، اصفهان “محورهاي خور و جندق”، خراسان شمالي “محورهاي شيروان و چمن بيد” و کرمانشاه “محور کنگاور – کرمانشاه” بارش باران گزارش شده است.

همچنين در استان هاي اصفهان “محورهاي سميرم – شهرضا و سميرم – ياسوج”، خراسان شمالي “محور امين اله و گردنه اسدلي”، مازندران “ارتفاعات محور کندوان و لاريجان”، گلستان “محور توسکستان” و ارتفاعات استان سمنان، چهارمحال و بختياري “محور کوهرنگ، گردنه هاي چري و شاه منصوري” بارش برف گزارش شده است .
ساير محورهاي مواصلاتي کشور از جوي آرام و ترافيکي روان برخوردار مي باشند.

پليس راهنمايي و رانندگي به رانندگان توصيه کرد: با رعايت سرعت مطمئنه( سرعتي که در صورت بروز حادثه، وسيله نقليه را کنترل کنند)،فاصله طولي، توجه کامل به جلو، رفع نقص فني و سيستم تهويه خودرو، به همراه داشتن تجهيزات ايمني زمستاني از بروز سوانح رانندگي جلوگيري کنند.

قابل ذکر است رانندگان وسایط نقلیه می توانند ، شرايط وضعيت جوي را از طريق تلفن88255555 و در شهر تهران تلفن 120 مطلع و يا براي اطلاع از وضعيت جاده اي به سايت راهور 120 مراجعه کنند.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه